سامانه پاکشهر

خدمات پاکشهر

خدمات پسماند قابل ارائه به شهروندان بسیار متنوع هستند. هر کدام از این خدمات، قوانین متفاوت و چهارچوب های خاص خود را دارند. در سامانه مدیریت پسماند پاکشهر، خدمات زیر ارائه می شود.

جمع آوری زباله ها

  پسماندهای تر که به زباله معروف هستند، می توانند منشا بیماری های عفونی و یکی از آلوده کننده های محیط زندگی به خصوص کوچه و خیابان ها هستند. ضروری است زمان باقی ماندن پسماند در معابر به حداقل برسد تا با شیرابه کمتر و آلودگی حداقلی، جمع آوری شوند. سامانه پاکشهر کمک می کند شهروندان از زمان جمع آوری، حضور خودروهای جمع آوری در محدوده و محل های تعریف شده برای قرار دادن زباله ها با خبر شوند.

پسماند خشک و قابل بازیافت

  بخش قابل توجهی از پسماندها خشک مجسوب شده و به راحتی قابل جداسازی هستند هر چند همه آن ها قابل بازیافت نیستند ولی قابل تبدیل به کالاهای دیگر هستند. تفکیک از مبدا، حداقل کاری است که شهروندان می توانند در راستای حفظ محیط زیست انجام دهند. در سامانه پاکشهر سرویس های مختلفی برای کمک به شهروندان در تحویل پسماند خشک و بهره مندی از مزایای مشارکت پیش بینی شده است.

نخاله ساختمانی

  تعمیرات ساختمانی و بازسازی اماکن باعث تولید نخاله می شود. ترکیبی از گچ، سیمان، سنگ و امثال آن که در ظاهر فقط برای پر کردن چاله ها کاربرد دارند ولی قابل تبدیل هستند. این نخاله ها نباید در سطح معابر ریخته شوند بلکه باید در مخرن مناسب ذخیره و به مکان های مجاز منتقل شوند. سامانه پاکشهر سرویس آنلاین تحویل باکس ذخیره نخاله و خدمات حمل آن را در اختیار شهروندان می گذارد.

پسماند گودبرداری و تخریب

  در زمان نوسازی ساختمان های قدیمی یا برای شروع ساخت بنا در یک زمین خالی، پسماند تولید می شود. نخاله های تخریب ساختمان قابل بازیافت هستند. خاک حاصل از گودبرداری نیز قابلیت استفاده دارد بنابراین نخاله های تولیدی و خاک برداشت شده باید به سایت های مجاز حمل شوند. در سامانه پاکشهر تمام کارهای لازم، از مرحله انتخاب پیمانکار تا انجام عملیات و انتقال پسماندها به صورت آنلاین قابل انجام است.

پرداخت بهای خدمات

  جمع آوری پسماند مسئولیت پر هزینه ای است که مشارکت شهروندان را می طلبد. به ویژه شهروندانی که به واسطه کسب و کار آن ها، زباله زیادی تولید می شود. در سامانه پاکشهر همه شهروندان و مشاغل پرزباله می توانند از بهای خدمات پسماند مربوط به محل سکونت و کار خود مطلع شده و با پرداخت آنلاین، به مدیریت بهتر شهر کمک کنند.

به راحتی استفاده کنید!

تکنولوژی تولید اپلیکشین های چهارگانه مدیریت پسماند در سامانه پاکشهر به شکلی است که نیاز به دانلود اپلیکیشن ها از مارکت های نرم افزار تلفن همراه وجود ندارد.

سامانه پاکشهر یک میز خدمت الکترونیکی برای همه خدمات پسماند است و فقط به جمع آوری پسماند خشک محدود نمی شود.

featured

بخش تخصصی شهرداری ها و سازمان های مدیریت پسماند

مطالعه موارد تخصصی
بخش تخصصی شهرداری ها و سازمان های مدیریت پسماند